Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Vánoce v Anglii - vánoční cukroví, Otec Vánoc

Vánoce v Anglii - vánoční cukroví, Otec Vánoc

2019-12-15

Vítám Vás u druhého dílu našeho vánočního speciálu - Vánoce v Anglii. První část tohoto seznamování se s vánočními zvyky ve Velké Británii jsme věnovali slavnostnímu rozsvícení světel a stromečku s dárky. 

V druhé části této mini-série se budeme zabývat vánočním cukrovím a britským Ježíškem :)

Christmas sweets

Stejně jako v České republice, tak i v Anglii platí, že co rodina, to jiné vánoční zvyky. Gingerbread man, mince pies a Christmas cake zná ale v Anglii každý. 

Gingerbread man, neboli perníkový panáček je i pro nás známý. 

Cukroví s názvem mince pies (recept ZDE) na první pohled může připomínat české linecké cukroví. Jedná se však o košíčky z křehkého těsta plněné rozinkami, kandovaným ovocem a zalité brandy. Náplň se jmenuje MINCEMEAT (recept ZDE), která byla původně tvořená mletým masem.

Christmas cake je tradiční vánoční dort, který je opět plný sušeného ovoce.

 

                                    

Zdroj + recept na British Christmas Cake - https://www.thespruceeats.com/traditional-british-christmas-cake-recipe-435111

Father Christmas or Santa Claus

Ve Velké Británii dárky nosí Father Christmas neboli Santa Claus. Stejně tak, jak jistě znáte z amerických seriálů, tak i v UK má Father Christmas své pomocníky elfy, jezdí na saních tažené soby a do domů se dostává komínem u kterého jsou už od dětí připravené sušenky a mléko pro Father Christmas a mrkvičky pro soby. 

Komentář uložen!


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.