Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Jak jsem získala šlechtický titul

Jak jsem získala šlechtický titul

2021-08-24

Miluji angličtinu a velmi kladný vztah mám nejen k jazyku, ale i místní kultuře, lidem a přírodě.

Je ale jaro 2021, druhý lockdown a mě už začíná z toho veškerého uzavření hrabat. Na lekce se připravuji z domova, děti mi skáčí po hlavě, nevím jestli dříve vařit oběd, uklízet nebo dělat s dětmi domácí úkoly. Těším se, až manžel dorazí domů a já budu moci uprchnout z domácího vězení a jít do práce online učit.

Na hodinách učím o zemi, kterou nemohu ani navštívit a zavření hranic trvá už tak dlouho, že mi přijde, že jsem v Anglii snad ani nikdy nebyla. A ze samého zoufalství mě napadne skvělý nápad! - Jet tam nemohu, ale co když si tam koupím pozemek? Alespoň trochu tím budu spojená s ostrovem.

Moc dlouho jsem se tedy nerozmýšlela. Když jsem narazila na možnost ,,koupit” kus skotského pozemku, neváhala jsem ani minutu. Jako hrdá majitelka 11 stop čtverečních půdy (3,35m2) jsem tím také získala titul LADY. Kdo vlastní kus pozemku, stává se šlechticem.

Lord, Lady nebo Zeman

Koupí několika stop (10ft²= 0.9290304m²) půdy v přírodní rezervaci HIGHLAND (skotská vysočina) získáte certifikát s titulem “LADY” pro dámy, nebo titul “LORD” či “LAIRD” (Zeman) pro pány.

Po zaplacení 10ft2 půdy u jezera Loch Loyne jsem zdarma získala 1ft2 lesa u zálivu Loch Linnhe v západní části údolí Glenceo (Nature Reserve at Glencoe Wood - West Highland area)

Od společnosti HIGHLAND TITLES jsem kromě certifikátu s titulem získala vstupenku k návštěvě přírodní rezervace s průvodcem, brožurku s fotkami, samolepku s titulem, slevu na ubytování a jídlo aj.

 

Proč tento malý kousek koupit?

Jak již bylo napsáno, jedná se o přírodní rezervaci plnou jezer (loch), lesů a luk. Divoká příroda v této oblasti - ZDE

Na tomto místě žije však mnoho živočišných i rostlinných druhů, které byly díky špatnému vlivu člověka téměř vyhubeni. ,,Koupí” tohoto malého kusu půdy tedy přispíváte na znovuobnovení přírodní rovnováhy, výsadbu stromů a záchranu původních živočichů. Vlastnictví půdy a volná vstupenka Vás ještě více láká k návštěvě této krajiny, čímž zase podpoříte místní komunitu, která se o rezervaci stará. Kdo by tedy nechtěl navštívit krásy údolí Glencoe a podpořit přírodu?

Jaká jsou Vaše práva a povinnosti k pozemku?

Tato ,,koupě” pozemku je pouze neformální záležitostí. Nikomu by se jistě nechtělo 2x ročně létat sekat jeden metr čtvereční půdy a už vůbec bychom neradi platili daně. Váš pozemek je tak malý, že zápis do katastrální mapy neproběhne. Společnost HIGHLAND TITLES je stále oficiálním majitelem půdy, je zodpovědná za případné nehody na vašem políčku a stará se samozřejmě i o vše další. Vy jste pouze zapsáni jako hrdý podporovatelé a investoři do skotské národní rezervace.

 

Koupení pozemku mi nakonec udělalo větší radost, než jsem sama čekala. Nejen že jsem alespoň myšlenkou byla opět ve Velké Británii, ale také jsem získala titul Lady a především pomohla přírodě a zvířátkům :)

Jana

Komentář uložen!


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.