Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Život královny Alžběty II.

Život královny Alžběty II.

2022-09-20

KRÁLOVNA ALŽBĚTA II. A JEJÍ RANÉ OBDOBÍ ŽIVOTA

Královna se narodila 21. dubna 1926 a byla pokřtěna jako Princezna Alžběta Alexandra Mary. Žila v Londýně se svými rodiči a svou sestrou Margaret. Když jí bylo 10 let, stal se její otec, Král Jindřich VI., králem, a ona se stala následovnicí trůnu.

 

VÝUKA V PALÁCI

Ani princezna Alžběta ani její sestra princezna Margaret nikdy nechodily do školy. Vzdělávání se jim dostávalo díky soukromým lektorům, kteří je učili jazyky, dějiny, právo a umění.

Princezna milovala jízdu na koni a plavání. Ve svých 11 letech se stala skautkou “Sea Ranger” se zaměřením na námořnictví.

 

PRINCEZNA ALŽBĚTA JAKO ,,TEENAGER”

Když začala druhá světová válka, princezna měla ve svých 14 letech svůj první veřejný projev. Promluvila ke všem dětem Velké Británie a Commonwealthu.

Svou první zahraniční návštěvu princezna uskutečnila roku 1947, když doprovázela své rodiče, krále Jindřicha VI., královnu Alžbětu a její sestru princeznu Margaret, do jižní Afriky. Ten samý rok se zasnoubila s nadporučíkem Filipem Mountbattenem (později vévodou z Edinburghu). Pár měl svatbu o rok později v Westminster Abbey.

Zdroj: royal.gov.uk

Komentář uložen!


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.